Svet médií 1
Audiovizuálna prednáška pre žiakov stredných škôl

Informácie sa na nás hrnú zo všetkých strán. Televízia, tlač, rádio a internet sa stali neodmysliteľnou súčasťou našich životov a tvoria významnú formu trávenia nášho voľného času. Väčšina informácií z médií pre nás nemá žiadnu hodnotu
a tak na informačný pretlak reagujeme prirodzene - osvojíme si návyk automatického, bezmyšlienkovitého správania v kontakte s médiami. Ako sa však v tomto svete zorientovať? Nahliadnuť do sveta kinematografie cez okuliare
fundovaného odborníka, filmového kritika Petra Konečného, ktorý v 90 minútovej prednáške spojenej s premietaním rozoberie filmové diela rôzneho rozsahu (reklama, videoklipy, film). Dozvieme sa o pravidlách ich tvorby, konceptoch a klišé, ale aj o tom ako zmenili svet. Ide o úplme nový typ vzdelávacieho procesu spojený s nesmierne bohatým audiovizuálnym obsahom. Jeho lepšie pochopenie nám otvára úplne nový spôsob jeho vnímania a selekcie. Je prirodzené byť kultúrne náročný a kritický, lebo mediálne informácie sa na nás hrnú zo všetkých strán.

POČAS 90 MINÚT BUDETE MAŤ MOŽNOSŤ VIDIEŤ:

Filmy, ktoré zmenili svet

Ako to všetko začalo? Ktoré filmové diela znamenali pre svet viac, ako si ich autori v dobe vzniku možno mysleli. Čo je naozaj dôležité poznať, aby ste mali tie najdôležitejšie informácie o dejinách kinematografie? Kto nakrútil prvý horor, sci-fi, akčný film či epický film?

Nezaujímavejšie svetové reklamy

Reklamy, ktoré považuje za výnimočné v symbióze kreatívy a prevedenia. Príde aj na slávnych filmových režisérov a ich prácu v reklamnom biznise, či návrat v čase, kedy existovali reklamy aj na také produkty, ako sú obaly od vajíčok. Pozrieme si najoceňovanejšie kreatívy, komparatívne provokácie, najlepšie virálne videá, japonské bizarnosti a samozrejme najvtipnejšie reklamné kampane.

Najlepšie svetové videoklipy

Poznáte tie zimomriavky z úžasnej symbiózy hudby a obrazu? Keď médium vytvára dokonalý pocit naplnenia. Čo je špecifické pre príbehový videoklip?

 

Referencie

Video ukážka

Zážitky pre vás vybavuje:

 

Ing. Ema Domonji
 0948 434 454
info@harvart.sk

Chcete sa niečo opýtať?

 

Ponukový list

 

Škola zážitkov Harvart
Malý Čepčín 160
038 45  Malý Čepčín