Svet médií 3 
Audiovizuálna prednáška pre žiakov stredných škôl

Po úspešných dvoch častiach, ktoré videlo viac ako 20 tisíc študentov, prichádza pokračovanie mediálneho vzdelávania dynamickou a modernou formou. Študenti sa dozvedia množstvo nových informácii zo sveta kinematografie a reklám, ktoré doslova naštartujú ich kritické myslenie a nový pohľad na audiovizuálnu kultúru. V hodnoteniach študentov a pedagógov ide o jeden z najlepších vzdelávacích a kultúrnych projektov, ktoré mali možnosť za ostatné roky navštíviť.

V tretej časti bloku prednášok si predstavíme:

Svetový film - 1969-1999 – hrôza vojny na filmovom plátne

Výrazné obdobie svetového filmu. Množstvo dodnes mimoriadnych diel vzniklo práve v tomto časovom rozpätí a je dôležité poukázať na filmy, ktoré už dnešní mladí ľudia nepoznajú. Zaujímavé ale je, že obľúbení tvorcovia dnešnej mladej generácie, majú toto obdobie veľmi dobre zmapované a vo svojich filmoch ho často v moderných formách aplikujú. Koniec 60tych rokov bol v kinematografii aj v znamení vyrovnávania sa s minulosťou a hrôzami druhej svetovej vojny. Holokaust je témou viacerých nezabudnuteľných snímok a na tie treba, hlavne v dnešnej dobe, čoraz viac upozorňovať.

Reklamy reflektujúce technologický pokrok a nové média

Mladí ľudia už reklamu vnímajú úplne inak, ako to bolo pred desiatimi rokmi. Technológie ponúkajú nové možnosti a klasické televízie sú na ústupe. Čo bude budúcnosť reklamy? Kam až reklama môže zájsť, aby oslovila publikum, ktoré je čoraz viac imúnne? Reklamné nápady, ktoré predstavujú to najzaujímavejšie zo sveta kreativity.

Filmové klišé a ako vlastne funguje americký film

Prekvapivý pohľad na presné pravidlá amerických filmov, ktorými si získavajú najmä mladé publikum. Vysvetlenie princípov a najznámejších klišé, na ktorých je postavených väčšina hollywoodskych filmov. Poukázanie aj jasné odlišnosti medzi hollywoodskou a európskou tvorbou. Tá prvá má hlavne baviť, tá druhá núti premýšľať.

Referencie

Video ukážka

Zážitky pre vás vybavuje:

 

Ing. Ema Domonji
 0948 434 454
info@harvart.sk

Chcete sa niečo opýtať?

 

Ponukový list


Škola zážitkov Harvart
Malý Čepčín 160
038 45  Malý Čepčín