Svet médií 5 
Audiovizuálna prednáška pre žiakov stredných škôl

Po úspešných štyroch častiach, ktoré videlo viac ako 80 tisíc študentov z celého Slovenska, prichádza pokračovanie mediálneho vzdelávania dynamickou a modernou formou. Študenti sa dozvedia množstvo informácii z oblasti modernej kinematografie, ktorú sledujú najviac. Takisto vieme, že mladí ľudia dnes sledujú omnoho viac seriálov ako filmov, preto sme sa rozhodli predstaviť aj tie zásadné, o ktorých možno ani len netušili.

V piatej časti bloku prednášok si predstavíme:

MODERNÁ KINEMATOGRAFIA A JEJ CHÁPANIE

Ako čítať významy moderných filmov. Čo býva často ukryté v metaforách a ako chápať to, čo väčšina divákov nikdy neodhalí. Aké témy sa objavujú v moderných filmoch najčastejšie a prečo je kinematografia najväčším kultúrnym fenoménom tejto doby? Dejiny filmu sú fascinujúcim výletom do sveta umenia, ľudskosti, premýšľania a empatie.

SERIÁLY, SERIÁLY, SERIÁLY

Kde sa vzali a kedy si ich ľudia zamilovali? Čo všetko sa v seiráloch zmenilo za desiatky rokov a prečo sú dnes populárnejšiea ko celovečerné filmy? Kvalitná televízna zábava je tu a ovplyvňuje desiatky miliónov divákov denne. Ktoré seriály sú však tie najkvalitnejšie a prečo je dôležité ich poznať?

REKLAMA AKO KREATÍVNE UMENIE

Pokračovanie pohľadu na dôležité a zmysluplné reklamné kampane, ktoré rozvíjajú kritické myslenie, empatiu a ľudskosť. Vo Svete médií sme si dali za cieľ poukazovať na spoločenské problémy dnešnej doby a to aj cez krátke reklamné filmy, ktorých cieľom je za krátky čas zmapovať a poukázať na dôležité témy dnešných dní.

 

 

Ďaľšie predstavenia z našej ponuky

Referencie

Video ukážka

Zážitky pre vás vybavuje:

 

Ing. Ema Domonji
 0948 434 454
info@harvart.sk

Chcete sa niečo opýtať?

 

Ponukový list

 


Škola zážitkov Harvart
Malý Čepčín 160
038 45  Malý Čepčín