Svet médií 4 
Audiovizuálna prednáška pre žiakov stredných škôl

V poslednej, štvrtej časti cyklu študentom predstavíme dejiny svetového filmu od roku 2000 až po súčasnosť, čo osloví najmä dnešnú generáciu študentov, pre ktorých sú práve toto filmy, na ktorých vyrastali. Poukážeme na rozdiely vývoja filmového jazyka, ktorý prešiel od počiatku kinematografie veľkými zmenami. Neostaneme však len pri tom.

Vo štvrtej časti bloku prednášok si predstavíme:

SVETOVÝ FILM – 2000 - SÚČASNOSŤ – MODERNÁ KINEMATOGRAFIA, ROZDIELY UMELECKÉHO A KOMERČNÉHO SVETA

Ročne vzniká viac ako 8 tisíc filmov a toto číslo stále rastie. Udržať si prehľad v tak obrovskej umeleckej oblasti je náročné. Hlavne ú mladších divákov, ktorí konzumujú najmä americké novinky a tzv. mainstreamovú kinematografiu. Jedná sa o akési vyvrcholenie dejín filmu,ktoré sme odštartovali vo Svete médií 1.

OD FILMOV K FENOMÉNU SERIÁLOV A POČÍTAČOVÝCH HIER

Seriály sú absolútnym audiovizuálnym fenoménom našej doby. Za ostatných 40 rokov prešla televízna tvorba mimoriadnym vývojom a scenáristicky nielen dobehla, ale často aj prekonáva tú filmovú. Mladí ľudia trávia veľa času sledovaním seriálov a často nemajú znalosť ich histórie a vývoja. To sa týka aj estetiky počítačových hier, ktorá sa už priblížila štruktúre filmových príbehov.

KREATIVITA A VTIP V OCEŇOVANÝCH SVETOVÝCH REKLAMÁCH

Celý projekt mediálneho vzdelávania uzavrieme inteligentnými edukatívnymi reklamami, ktoré predstavujú spojenie individuality, vtipu a prevedenia. Krátke spoty sú mimoriadne inšpiratívne a umožňujú doslova naštartovať kreatívne a kritické uvažovanie mladých ľudí.

Ďaľšie predstavenia z našej ponuky

Referencie

Video ukážka

Zážitky pre vás vybavuje:

 

Ing. Ema Domonji
 0948 434 454
info@harvart.sk

Chcete sa niečo opýtať?

 

Ponukový list

 


Škola zážitkov Harvart
Malý Čepčín 160
038 45  Malý Čepčín